12/11/2019 - چهارشنبه 20 آذر 1398
Search

بازي، يكي از عوامل تأثير‌گذار در شخصيت كودكان است
در بازي‌هاي محلي سنتي بچه‌‌ها با فرهنگ و آداب و رسوم كشور خود آشنا مي‌شوند،در حاليكه در بازي‌هاي غربي و مدرن مثل رايانه، فرهنگ غربي را فرا مي‌گيرند. به گزارش خبرگزاري از اراك ذبيح‌الله پيراني در اولين جشنواره بازي‌‌هاي كودكان و نوجوانان استان مركزي، نگاه‌ مربيان، معلمين و خانواده‌ها را به بازي كردن بسيار مهم دانست و گفت: بازي فرايندي است كه از دوران كودكي انسان شكل مي‌گيرد.
وي رها كردن بچه‌‌ها در موقع بازي، كنترل، هدايت و ساختن آينده را از اهداف بازي عنوان كرد و افزود: بايد در قالب بازي آموزش‌هاي علمي، نكات و پيام‌هاي اخلاقي را نيز به كودكان آموزش داد.
پيراني كمبود فضاي مناسب جهت بازي، فقدان اسباب‌بازي‌هاي فرهنگي و سنتي را از مشكلات عمده در كشور دانست و گفت: در بازي‌هاي محلي سنتي بچه‌‌ها با فرهنگ و آداب و رسوم كشور خود آشنا مي‌شوند،در حاليكه در بازي‌هاي غربي و مدرن مثل رايانه، فرهنگ غربي را فرا مي‌گيرند.
مدير كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان مركزي نيز با اشاره به اينكه وظيفه اصلي كانون پرورش فكري، سرگرمي و فراهم ساختن محيطي شاد و مفرح براي كودكان و نوجوانان است گفت: بازي، حافظه را وادار به فكر كردن و انديشيدن مي‌كند و قدرت تفكر و خلاقيت را افزايش مي دهد .
محمد تقي حقي افزود: 42 بازي به دبيرخانه‌ جشنواره ارسال شده كه از اين تعداد 16 بازي انتخاب و از اين تعداد نيز در نهايت، 3 بازي، (يك بازي از گروه دختران،يك بازي از گروه پسران و يك بازي در سطح مربيان) به عنوان بازي برتر معرفي وانتخاب‌مي‌‌شوند.

تعداد مشاهده: 1471
1389/12/18
بازگشت
rating
  نظرات


حق انتشار اطلاعات براي منطقه 8 شهرداري تهران محفوظ است 1389   
To Top