12/10/2019 - سه شنبه 19 آذر 1398
Search

سوپ ماست گرم (هند)
ماست، آرد نخود، زردچوبه،‌نمک و سه فنجان آب را با هم خوب مخلوط می کنیم (با هم زن برقی یا دستی) و بعد فلفل سبز خرد شده را هم به مابقی مواد اضافه می کنیم

مواد لازم:
ماست پر چرب = ١ فنجان
آب = ٣ فنجان
آرد نخود = ۴ ق س (نخود زرد)
زردچوبه = ٨/١ ق چ
زنجبیل رنده شده = ٢/١ ق چ
فلفل سبز تند = یک عدد خرد شده
گشنیز تازه = حدود ١٠ ساقه خرد شده
آنغوزه = ٣/١ ق چ
روغن = ٢ ق س
کره = ١ ق س
فلفل قرمز خشک = ١ عدد (در کشور هند معمولاً‌ فلفل ها را خشک کرده و در زمان استفاده در غذا آن را پودر کرده و یا به همان شکل درسته استفاده می کنند- در این حالت طعم و بوی فلفل بهتر باقی می ماند)
میخک = ۴ عدد
چوب دارچین = یک تکه کوچک
زیره =  ٢/١ ق چ
دانه خردل سیاه = ٢/١ ق چ
دانه شنبلیله = ۴/١ ق چ
نمک به میزان لازم
برگ کاری  پنج عدد (در صورت در دسترس بودن)
طرز تهیه:
ماست، آرد نخود، زردچوبه،‌نمک و سه فنجان آب را با هم خوب مخلوط می کنیم (با هم زن برقی یا دستی) و بعد فلفل سبز خرد شده را هم به مابقی مواد اضافه می کنیم.
مخلوط بالا را در قابلمه ریخته و روی شعله بالای گاز می گذاریم تا به جوش بیاد و بعد شعله را کم کرده و می گذاریم تا خوب سوپ بجوشد و قوام پیدا کند.
روغن و کره  را در یک ظرف ریخته و داغ می کنیم آنگاه زنجبیل رنده شده،میخک، زیره، دانه شنبلیله (تخم شنبلیله)، دانه خردل و  فلفل قرمز خشک، آنغوزه (پودر شده) و گشنیز خرد شده  (و برگ کاری در صورت در دسترس بودن) را در روغن کمی تفت می دهیم. (حدود یک الی دو دقیقه تفت می دهیم).
حال این ادویه های تفت داده شده   را به سوپ در حال جوش اضافه می کنیم و می گذاریم تا سوپ آرام آرام بجوشد و کاملاً کاملاً جا بیفتد.
 در زمان سرو می توانیم از برگهای گشنیز برای تزئین سوپ استفاده کنیم.


تعداد مشاهده: 1024
1389/11/27
بازگشت
rating
  نظرات


حق انتشار اطلاعات براي منطقه 8 شهرداري تهران محفوظ است 1389   
To Top